„A 2024. évi karácsonyi ünnepek alatt fájdalmat, időnként zsibbadást éreztem a jobb lábamban. Az ünnepek után a tünetek eredetének megállapítására felkeresett orvosok több vizsgálatot végeztek. Kiváltó okként felmerült a 2005-ben beépített csípőprotézis esetleges elmozdulása is. A röntgen és izotóp felvétel ezt kizárta, a protézis állapota stabil. Készült egy LS gerincröntgen, ez csigolyaelmozdulást mutatott, amelyet a tüneteim lehetséges eredetének vélelmeztek. Ezek enyhítésére gyógytornát, ultrahang kezelést javasoltak, többféle fájdalomcsillapítót szedtem, s több alkalommal kaptam szteroid injekciót. A kezelések azonban csak rövid ideig, később már egyáltalán nem enyhítették a tüneteimet. Tanácstalan voltam, a fájdalom és a zsibbadás fokozódott, már alig tudtam járni.
Az interneten keresgélve akadtam a Doctorfit Kft.-re (gerincambulancia). Tetszett a kezelések sorrendje és a fájdalomcsillapítás többféle módja. Soron kívüli időpontot kértem, s ekkor találkoztam először dr. Erbszt András főorvos úrral, aki megvizsgált, átnézte a leleteket, ezután közölte, hogy szükséges egy MR felvétel a gerincről, csak annak ismeretében tud nyilatkozni. Javasolt egy ötnapos, infúziós fájdalomcsillapító kúrát, amit igénybe vettem, de sajnos nem segített. Az MR felvétel kimutatta, hogy a gerincemen több kóros elváltozás mellett egy ciszta van. A főorvos úr műtétet javasolt, s elmondta, hogy ezt a következő hónapban el tudja végezni a Dr. Rose magánkórházban. Először megrendültem: gerincműtét az én koromban? (87 éves vagyok). Gondolkodási időt kértem. Mindössze egy napig töprengtem, konzultálva a családdal, s figyelembe véve az állapotomat (alig tudtam már járni), igent mondtam a műtétre. A beavatkozásra 2025.10.14-én került sor, másnap gyógytornász segítségével rövid időre felkeltem, következő nap délután hazamehettem a szükséges gyógyszerrel ellátva. A kórházi ellátás minden vonatkozásban magas színvonalú volt. A lábamban érzett fájdalom, zsibbadás a műtét után teljesen megszűnt, újra normálisan tudok járni, s ezért végtelenül hálás vagyok Erbszt főorvos úrnak.” – F. Magda